מיקום תמונות אוטומטי

ממקם כל סוגי גרפיקה במקומם הנכון, עם הכיתוב מלמטה!

סקריפט זה ממקם תמונות (וכל סוגי גרפיקה) בתוך מסמך אינדיזיין, ומוסיף להם את הכיתוב שלהם מלמטה, באופן מהיר ואוטומטי!

אם אתם מעמדים ספר עם תמונות, סקריפט זה יקצר לכם את העבודה באופן מאוד משמעותית, ובמיוחד אם יש גם כיתובים מתחת לכל תמונה.

סקירה קצרה על אופן השימוש

מכניסים קודים בתוך הטקסט (בכל מקום שרוצים להכניס התמונה), והסקריפט ימצא את התמונות (מתוך תיקייה שתבחרו), וימקם את התמונות בצד הטקסט.

מדריך מפורט

כדי להכין טקסט ותמונות שהסקריפט יוכל למקם אוטומטית, צריך לעשות רק שני דברים:

  • להכניס קודים בטקסט במקום שרוצים להכניס תמונה.
  • לשים קוד תואם בשם הקובץ (התמונה או הPDF וכו׳).

1) הכנסת קודים בתוך הטקסט

הקוד צריך להיות איזה סימן מיוחד - נשתמש ב@ לצורך הדוגמא. אחר ה-@ צריך להגיע מספר התמונה. כזה: <קוד><מספר> אז בדוגמא שלנו, איפה שרוצים להכניס התמונה הראשונה מכניסים @1. גם יש להחיל סגנון תו מסויים על הקודים. לצורך הדוגמא נקרא לסגנון תו ״קישור תמונה״, ונחיל אותו על כל הקודים.

2) הכנסת קודים בתוך שם הקובץ

יש להכין תיקייה עם כל התמונות שרוצים למקם במסמך. כל תמונה צריך להכיל את הקוד והמספר שלו בשם הקובץ. מומלץ להכניס את הקוד והמספר בהתחלה, ואחר כך רווח, ואח״כ הכיתוב שרוצים שיופיע מתחת התמונה. כזה: @1 כיתוב התמונה.jpg שים לב שצריך להיות רווח בין הקוד לכיתוב: <קוד><מספר><רווח><כיתוב התמונה>.jpg

הפעלת הסקריפט

עכשיו הכל כבר מוכן למיקום אוטומטי! רק שים לב שיש כמה עמודים ריקים (עם מסגרות) כדי שהקטסט יוכל להתרחב מפני הוספת התמונות.

  • בחר התיקייה שמכיל התמונות.
  • הגדר את הסימן של הקוד (ברירת מחדל הוא @).
  • בחר סגנון תו של הקודים. לחץ על Place.

alt text

הגדרות נוספות

מיקום אופקי: אפשר להגדיר איפה הסקריפט ימקם את התמונות, יש 3 אופציות: באמצע, בשוליים החיצוניים, ובשוליים הפנימיים. על זה אפשר להוסיף הזזה לכל כיוון ע״י הגדרת Offset. X יזוז ימינה ושמאלה, Y יזוז לכיוון מעלה ומטה.

כמו כן אפשר לבחור סגנון אובייקט להחיל על התמונה (למשל אם רוצים לתת לו דחיית הטקסט), ועוד סגנון אובייקט להחיל על הכיתוב (שמתחת התמונה - ועל ידו אפשר לשלוט על הסגנון פסקה של הכיתוב).

שליטה על גודל התמונה

אפשר להגדיר שלוש גדלים - קטן, בינוני וגדול. והדרך לשלוט על זה בכל תמונה הוא ככה: @1 - התמונה יהיה בגודל הקטן. @@1 - התמונה יהיה בגודל בינוני. @@@1 - התמונה יהיה בגודל הגדול. (זה בקישור בתוך הקטסט - לא בשם התמונה)

עדכון מיקום התמונות

הסקריפט לא עושה כל תמונה אובייקט מעוגן, כדי לא להכביד על אינדיזיין. אז מה עושים אם הטקסט זז וצריך לעדכן את מיקום התמונות? לזה יש כפתור "Update" שבלחיצה אחד יעדכן את מיקומם של כל התמונות למקומם הנכון!

כמו כן יש כפתור למחיקת כל התמונות.

שים לב שכל הפעולות שהסקריפט עושה - זה על הסיפור (שרשור) שבחרתם. ככה אפשר לעבוד על מסמך עם כמה פרקים או שרשורים, על כל סיפור בנפרד.

האם זה עזר לכם?

תודה רבה!
+5
  • 1.0.0 גירסה
  • תומך גירסאות אינדיזיין CS5 ומעלה
  • $ 00 מחיר רשיון
    רכישה
פתח באמצעות ⌘K או /
Open with ⌘K or /